RENNES fotografie mebli cz. 1
KOLEKCJA RENNES WZ-0169 – Korpus i fronty z dębu litego olejowanego.
Meble w większości zmontowane.
Stoły – w wersji do montażu.
Do wyboru 2 wersje uchwytów (niklowany lub czarny)
– przy zamówieniu prosimy o podanie odcienia wybranych uchwytów.
_____________________________________________
W kolekcji RENNES korpus oraz fronty wykonywane są w pełni z litego drewna. Proste, regularne linie sprawiają, ze meble wyglądają bardzo elegancko i są przyjemna dla oka. Eksponują naturalny układ słojów oraz ciepłą barwę dębu.
Projekt mebli RENNES jest niezwykle harmonijny oraz naturalny. Solidna kolekcja, która ma na celu wzbogacać aranżacje domu przez pokolenia.
Wzornictwo RENNES otwiera szerokie możliwości aranżacyjne, będzie się dobrze komponować we wnętrzu zarówno o jasnych, jak i ciemnych ścianach.
Meble sprawdzą się w wielu stylach wnętrzarskich, na przykład skandynawskim, klasycznym, minimalistycznym, nowoczesnym, rustykalnym, Art Deco, czy Hampton.
Wartym uwagi elementem są również dwa rodzaje uchwytów, które można dopasować do własnych potrzeb aranżacyjnych. Dostępne są srebrne oraz czarne uchwyty.
_____________________________________________
PIELĘGNACJA MEBLI OLEJOWANYCH
Wiele pytań Klientów pada odnośnie tego, w jaki sposób utrzymać meble dębowe olejowane w pierwotnym stanie i jak o nie dbać. Na szczęście drewno dębowe olejowane jest bardzo łatwe w pielęgnacji.
Podczas codziennych porządków wystarczy suchą lub lekko wilgotną szmatką przetrzeć powierzchnie mebli.
Dąb jest twardym materiałem odporny na uszkodzenia i zarysowania, jednak wrażliwym na ciepło. W przypadku stołów i stolików kawowych warto stosować podkładki.
Należy również uważać na płyny. Rozlaną kawę, sok, czy zupę należy jak najszybciej wytrzeć, aby materiał nie wchłonął płynu. W celu zachowania zdrowego mebla o ciepłej, intensywnej barwie należy pamiętać również o regularnym olejowaniu.
1-2 razy do roku warto pokryć powierzchnie mebli odpowiednim olejem, który chroni drewno przez wilgocią oraz zmianą temperatury w pomieszczeniu.
Meble są szczególnie narażone podczas okresu grzewczego, dlatego należy zachować w pomieszczeniu stałą, wysoką wilgotność pomieszczenia na poziomie od 55% do 65% i niezmienna temperaturę 20-22 stopni Celsjusza, by zapobiegać rozsychaniu się drewna.
Zdarzają się sytuacje w której to dziecko pomaluje flamastrem front mebla, albo przez nieuwagę na blacie stołu znajdzie się garnek z ciepłą zupą i powstanie plama po odparzeniu.
W takich sytuacjach wystarczy uszkodzą powierzchnie zeszlifować papierem ściernym o bardzo delikatnym uziarnieniu, a następnie położyć olej.